Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Poate cineva cu care erai in discutii sa ii vinzi un ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Poate cineva cu care erai in discutii sa ii vinzi un imobil sa iti puna sechestru acel imobil, in conditiile in care i-ai restituit banii pe care ti-a virat ca sa fie sigur ca ii vei vinde lui acel imobil?.

Poate cineva cu care erai in discutii sa ii vinzi un imobil sa iti puna sechestru acel imobil, in conditiile in care i-ai restituit banii pe care ti-a virat ca sa fie sigur ca ii vei vinde lui acel imobil?
Precizaţi cine şi în ce bază a pus sechestru.
Din ce aţi spus rezultă că eu, de exemplu, vă pot vira 100 lei în cont şi apoi să pun sechestru pe casă.