Forum AvocatNet Italia Carti de identitate, acte de stare ... Cum pot schimba numele meu per certificatul de nastere ...
Discuție deschisă în Carti de identitate, acte de stare civila, pasapoarte, vize

Cum pot schimba numele meu per certificatul de nastere al copilului?

Buna ziua ,am divortat acum 9 ani si as dori sa schimb numele meu pe certificatul de nastere al fetitei, pe certificatul de nastere este numele dupa casatorie si as dori sa schimb numele de pe certificat sa fie cel de dinaintea casatoriei. Ce trebuie sa fac tinand cont ca nu ma pot deplasa pt
moment .
Nu puteti face asta. Pe certificatul de nastere este mentionat numele pe care il purta mama la data nasterii copilului.