avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 560 soluții astăzi
Forum Discuţii diverse Discuţii politice şi legislaţie ... Cine o sa fie noul presedinte al Partidului National ...
Discuție deschisă în Discuţii politice şi legislaţie electorală

Cine o sa fie noul presedinte al Partidului National Liberal

Pentru ca actualul presedinte al PNL nu a ajuns presedintele Romaniei , si in turul II al alegerilor prezidentiale s-a aliat cu Mircea Geoana si PSD , este normal si firesc ca PNL sa aiba un nou presedinte , deoarece mofturile facute de conducerea PNL la toate propunerile venite de la Cotroceni , si refuzul lui Crin Antonescu de a intrala guvernare alaturi de PDL si UDMR , o sa le afecteze bussinesurile multor oameni de afaceri PNL-isti , activul PNL-ului ramanand pe dinafara .

Chiar daca pana acuma Crin Antonescu nu a fost atacat asa tare de gruparea lui Tariceanu , pe zi ce trece este tot mai evident ca liberalii nu o sa ajunga in fruntea bucatelor , atata timp cat presedintele PNL o sa fie Crin Antonescu , avand in vdere faptul ca Traian Basescu nu uita si nu iarta , mai ales ca era cat pe aci sa nu mai fie presedinte .

Deci , dumneavoastra , cam care credeti ca o sa fie noul presedinte al PNL , sau cine are cele mai multe sanse ?
Cel mai recent răspuns: Costinel Burca , Contabil 17:07, 7 Februarie 2010
Eu cred ca va ramane tot Crin Antonescu.Intr-adevar nu a ajuns presedinte,lucru care fie vorba intre noi,era cam greu de obtinut intre doi ca Basescu si Geoana,dar a facut un scor foarte bun cu sanse foarte mari in viitor.
Daca vrea sa devina presedintele Romaniei in 2014 , dl.Crin Antonescu nu are decat o singura sansa: sa lupte si sa ramana presedintele PNL! Altfel devine istorie!B-)
Stimati colegi, un subiect mai important in acest forum nici ca se putea gasi. bafta !!:stunned: dimineata ma voi gandi doar la aceasta tema. Regards,
romania inedit a scris:

Pentru ca actualul presedinte al PNL nu a ajuns presedintele Romaniei , si in turul II al alegerilor prezidentiale s-a aliat cu Mircea Geoana si PSD , este normal si firesc ca PNL sa aiba un nou presedinte , deoarece mofturile facute de conducerea PNL la toate propunerile venite de la Cotroceni , si refuzul lui Crin Antonescu de a intrala guvernare alaturi de PDL si UDMR , o sa le afecteze bussinesurile multor oameni de afaceri PNL-isti , activul PNL-ului ramanand pe dinafara .

E valabil pentru PNL ca si pentru PSD: a ne uita in curtea vecinului si-ai supraveghea orice miscare nu cred ca este o dovada de intelepciune si mai ales de buna educatie.
Dupa parerea mea , este timpul ca liderii politici sa dea socoteala in fata membrilor pentru nerealizarile lor , deoarece greselile liderilor se rasfrang asupra partidului .

Cunosc personal 4 lideri locali PNL-isti care il vorbesc pe Crin Antonescu numai de bine :hammer: , si cinci mai mititei care au fost implicati in campanie , si nici macar unul dintre ei nu a avut un cuvant de bine despre Crin Antonescu .

Ramanerea in opozitie a lui Crin Antonescu impreuna cu PNL este doar o gluma buna , care nu este digerata de activul PNL , pentru ca nu s-au implicat in campanie de dragul valorilor liberale .

Stiu un tarcovnic care a renuntat la tarcovnicie ca sa devina consilier local , si care a avut si el o functie si asteapta sa castige un colac ceva mai mare daca intra si PNL-ul la guvernare .

Alte discuții în legătură

Guvern de... uniune nationala? MIHAI GRIGORE MIHAI GRIGORE Cum vedeti noul guvern? Un guvern in care fiecare partid politic sa aiba reprezentanti in portofoliile ministeriale conform ponderii in Parlament, deci un ... (vezi toată discuția)
Psd a dat semnalul în teritoriu: baronii se pregãtesc de ruperea usl ContSters257414 ContSters257414 [b]Surse- PSD a dat semnalul în teritoriu: baronii se pregătesc de ruperea ... (vezi toată discuția)
Unde fugim de alegerile astea? Ana-Maria  Dutescu Ana-Maria Dutescu Doamne, de ce m-ai pedepsit sa ma nasc in Romania? La 20 de ani de la caderea ceausismului astept cu interes caderea basescismului, am ajuns sa-l vad pe ... (vezi toată discuția)