Forum Discuţii diverse Discuţii politice şi legislaţie ... Cine o sa fie noul presedinte al Partidului National ...
Discuție deschisă în Discuţii politice şi legislaţie electorală

Cine o sa fie noul presedinte al Partidului National Liberal

Pentru ca actualul presedinte al PNL nu a ajuns presedintele Romaniei , si in turul II al alegerilor prezidentiale s-a aliat cu Mircea Geoana si PSD , este normal si firesc ca PNL sa aiba un nou presedinte , deoarece mofturile facute de conducerea PNL la toate propunerile venite de la Cotroceni , si refuzul lui Crin Antonescu de a intrala guvernare alaturi de PDL si UDMR , o sa le afecteze bussinesurile multor oameni de afaceri PNL-isti , activul PNL-ului ramanand pe dinafara .

Chiar daca pana acuma Crin Antonescu nu a fost atacat asa tare de gruparea lui Tariceanu , pe zi ce trece este tot mai evident ca liberalii nu o sa ajunga in fruntea bucatelor , atata timp cat presedintele PNL o sa fie Crin Antonescu , avand in vdere faptul ca Traian Basescu nu uita si nu iarta , mai ales ca era cat pe aci sa nu mai fie presedinte .

Deci , dumneavoastra , cam care credeti ca o sa fie noul presedinte al PNL , sau cine are cele mai multe sanse ?
Eu cred ca va ramane tot Crin Antonescu.Intr-adevar nu a ajuns presedinte,lucru care fie vorba intre noi,era cam greu de obtinut intre doi ca Basescu si Geoana,dar a facut un scor foarte bun cu sanse foarte mari in viitor.
Daca vrea sa devina presedintele Romaniei in 2014 , dl.Crin Antonescu nu are decat o singura sansa: sa lupte si sa ramana presedintele PNL! Altfel devine istorie!B-)
Stimati colegi, un subiect mai important in acest forum nici ca se putea gasi. bafta !!:stunned: dimineata ma voi gandi doar la aceasta tema. Regards,
romania inedit a scris:

Pentru ca actualul presedinte al PNL nu a ajuns presedintele Romaniei , si in turul II al alegerilor prezidentiale s-a aliat cu Mircea Geoana si PSD , este normal si firesc ca PNL sa aiba un nou presedinte , deoarece mofturile facute de conducerea PNL la toate propunerile venite de la Cotroceni , si refuzul lui Crin Antonescu de a intrala guvernare alaturi de PDL si UDMR , o sa le afecteze bussinesurile multor oameni de afaceri PNL-isti , activul PNL-ului ramanand pe dinafara .

E valabil pentru PNL ca si pentru PSD: a ne uita in curtea vecinului si-ai supraveghea orice miscare nu cred ca este o dovada de intelepciune si mai ales de buna educatie.
Dupa parerea mea , este timpul ca liderii politici sa dea socoteala in fata membrilor pentru nerealizarile lor , deoarece greselile liderilor se rasfrang asupra partidului .

Cunosc personal 4 lideri locali PNL-isti care il vorbesc pe Crin Antonescu numai de bine :hammer: , si cinci mai mititei care au fost implicati in campanie , si nici macar unul dintre ei nu a avut un cuvant de bine despre Crin Antonescu .

Ramanerea in opozitie a lui Crin Antonescu impreuna cu PNL este doar o gluma buna , care nu este digerata de activul PNL , pentru ca nu s-au implicat in campanie de dragul valorilor liberale .

Stiu un tarcovnic care a renuntat la tarcovnicie ca sa devina consilier local , si care a avut si el o functie si asteapta sa castige un colac ceva mai mare daca intra si PNL-ul la guvernare .