Forum Discuţii juridice Executare silită Info
Discuție deschisă în Executare silită

Info

Am un credit neacitat la bcr de 15 ani ,acum sunt copropietar la o garsoniera,as vrea sa stiu daca se Pune executare silita pe imobil
Dacă începe executarea silită este obligatoriu să faceți contestație la executare în termen de 15 zile de la recepționarea primelor acte de la executorul judecătoresc. Dacă nu faceți, sunteți bun de plată, indiferent câți ani au trecut de când ați achitat ultima dată.

Cu respect,

Av. Mihai Gaita
Asta stiu dar eu am intrebare daca poate pune executare silita pe imobil unde sunt copropietar

gi-jane2, moderator
Tocmai asta vi s-a spus. Daca veti fi executat silit veti formula contestatie la executare. De putut puteti fi executat silit. Prescriptia nu se invoca din oficiu.