Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... Cat este latimea drumului de servitute?
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

Cat este latimea drumului de servitute?

Buna ziua.
Cat este latimea drumului de servitute?
Depinde de lungimea lui.
Cautati pe net "Norme tehnice lățime drum de servitute", ar trebui sa le gasiti ( sunt pe tel. ca lasam link)
Va multumesc frumos!
Daca nu ma insel este de minim 3.5m daca lungimea drumului nu este mai mare de 30 de metri si minim 7 metri daca drumul are lungimea de peste 30 de metri. Vedeti care sunt si cerintele urbanistice din zona.
Va multumesc! Ma voi uita!

Vladislav20 a scris:

Daca nu ma insel este de minim 3.5m daca lungimea drumului nu este mai mare de 30 de metri si minim 7 metri daca drumul are lungimea de peste 30 de metri. Vedeti care sunt si cerintele urbanistice din zona.