Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Indemnizatie concediu medical
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Indemnizatie concediu medical

Buna ziua,
Concediu medical de 5 zile pe perioada saptamanii reduse la 4 zile; se plateste si ziua 5 sau doar cele 4 avand in vedere ca saptaman de lucru s-a redus cf art 52 (3) CM?
Se plateste si ziua a 5-a.
Multumesc mult! Puteti sa-mi spuneti exista un articol in acest sens in norme sau in OUG 158?
Vedeti art.57 din Normele de aplicare a OUG 158/2005.
Multumesc!