avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 727 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Manager transport taxi
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Manager transport taxi

Bună ziua, am înființat o firmă de taxi și am doar o mașină.Mă interesează dacă am nevoie de manager de transport .Am citit că doar de la trei masini in sus dar nu gasesc legea.Mă puteți ajuta?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 08:22, 27 Iunie 2020
Verificati in :
Legea nr. 38 din 20 ianuarie 2003 privind transportul în regim de taxi și în regim de închiriere
[ link extern ]

Regulamentul (CE) nr. 1071/2009 al Parlamentului European si al Consiliului din 21 octombrie 2009
[ link extern ]

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Manager transport - angajat/pfa/srl? MarinConstantin MarinConstantin Buna ziua! Avand in vedere ca in toate materialele legislative am gasit doar \"bucati de raspuns\" doresc sa intreb daca: Activitatea de Manager Transport ... (vezi toată discuția)
Eliberare certificat de transport persoane swetangelus swetangelus Buna ziua. Eu lucrez intr o institutie publica(primarie), si de curand am absolvit cursul pentru obtinerea atestatului pentru activitatea de transport rutier ... (vezi toată discuția)
Bună seara. Știe cineva sa ma lămurească cu câte ore trebuie ... Maxxrall Maxxrall Bună seara. Știe cineva sa ma lămurească cu câte ore trebuie sa ma angajez și dacă trebuie sa ma angajez ca manager taxi, la firma mea, dacă eu sunt ... (vezi toată discuția)