Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... evacuare persoană tolerată în imobil
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

evacuare persoană tolerată în imobil

am o casa de vacanta la tara de 7 ani.de 4 ani am primit sa locuiasca un verisor.fara contract,fara chirie.pur si simplu pt ca nu avea unde.de ceva timp imi face necazuri,a intrat intr o camera incuiata de a mea unde tineam lucruri personale si a furat din ele .acum incerc sa scap de el dar nu prea ppot pt ca devine violent.ce pot face sa ii evacuez?multumesc!
actiune in evacuare pt lipsa de titlu, e o procedura mai rapida, contactati un avocat.
Singura variantă legală este evacuarea în instanta ,procedura care teoretic nu durează foarte mult .Discutați cu un av trebuie realizată o procedura prealabilă demarării demersului în instanta.Succes.