Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Decontare taxa covid
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Decontare taxa covid

Cum pot obtine decontarea taxei pentru analiza PCR(covid),efectuata la DSP cu trimitere de la medicul de familie?Mentionez ca trimiterea era simpla (foaie alba) iar la acel moment prezentam siptomatologie covid.
Puteti prezenta angajatorului dvs. copia dupa trimiterea medicului de familie si factura/ bonul fiscal cu care s-a incasat contravaloarea taxei pentru efectuarea analizei respective si cereti decontarea.
Daca nu sunteti angajat va puteti adresa DJSP.