Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Avem in bloc o persoana care refuza sa plateasca ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Avem in bloc o persoana care refuza sa plateasca intretinerea ...

Avem in bloc o persoana care refuza sa plateasca intretinerea si fondul de reparatii datorate asociatiei de proprietari invocand faptul ca nu avem cum sa o constrangem intrucat apartamentul figureaza pe numele tatalui ei decedat iar ea nu intentioneaza sa faca succesiunea.Care ar fi baza legala pentru a o obliga la plata obligatiilor restante ? Multumesc
Dat in judectat, urmat procedurile legale si apoi executarea silita.