avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 550 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Legea 136/18 iulie 2020 nu se poate aplica pentru ca ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Legea 136/18 iulie 2020 nu se poate aplica pentru ca nu exista ...

Legea 136/18 iulie 2020 nu se poate aplica pentru ca nu exista norme metodologice?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 15:23, 22 Iulie 2020
Nu trebuie sa am negație, raspuns negativ scris? Asa pe vorbe ca nu avem norme și nu putem aplica legea nu am cum sa dovedesc.

Cornel Vasile a scris:

Sesizati Ministerul Sanatatii ...

Nu trebuie sa am negație, raspuns negativ scris? Asa pe vorbe ca nu avem norme și nu putem aplica legea nu am cum sa dovedesc.

Cornel Vasile a scris:

Sesizati Ministerul Sanatatii ...

Ba da, cel mai bine un raspuns scris.
Le-am trimis cerere și documente atașate pe mail, căci nu cred ca ma primesc la sediu sa imi dea numar de înregistrare la cerere.

Cornel Vasile a scris:

Ba da, cel mai bine un raspuns scris.

Asteptati raspunsul lor scris si in functie de acesta actionati in consecinta.
Ultima modificare: Miercuri, 22 Iulie 2020
Cornel Vasile, Consilier juridic

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Este diferenta intre metodologie și norme de aplicare a unei ... goplanet goplanet Este diferenta intre metodologie și norme de aplicare a unei legi? (vezi toată discuția)
Test pozitiv dupa 14 zile de izolare Adrian_Ilie_Argesanu Adrian_Ilie_Argesanu Buna ziua! Un membru al familiei a fost pozitiv, a stat 14 zile in carantina acasa, la iesire i s-a cerut test negativ pentru intoarcerea la munca, dar la ... (vezi toată discuția)
Ma poate obliga angajatorul sa am test negativ după ce am efectuat ... Pmpmpreda Pmpmpreda Ma poate obliga angajatorul sa am test negativ după ce am efectuat perioada legală de izolare fiind confirmată pozitiv Covid-19. Cadrul legal as vrea sa il ... (vezi toată discuția)