Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Am deschis actiune de divort anul trecut, nu m-am ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Am deschis actiune de divort anul trecut, nu m-am prezentat nici ...

Am deschis actiune de divort anul trecut, nu m-am prezentat nici eu, nici sotul meu si acum am primit citatie : DISCUTARE PERIMARE. Ce trebuie sa fac? Nu mai vreu sa divortez....
nimic... dosarul a ramas in nelucrare si va fi scos de pe rolul instantei
Dosarul a fost suspendat pentru lipsa părților, iar acum a intervenit perimarea deoarece dosarul a fost lăsat în nelucrare mai mult de 6 luni. Nu trebuie să mergeți în instanță, se va constata perimarea. Nu vă afectează cu nimic căsătoria.