Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Cheltuieli de spitalizare enorme pt familia victimei ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Cheltuieli de spitalizare enorme pt familia victimei decedate în accident auto

Buna ziua in 2018 tatal meu a fost accidentat de o masina si in sapte zile a murit,astazi a venit rezultatul la expertiza si zice ca soferul nu este vinovat ca circula cu viteza legala pe acel traseu iar victima a traversat prin loc nepermis.De la spital neau venit 27000 mii lei cheltuieli, acum ce facem? va trebui sa le platim? va multumesc mult.
Manuela Rășină, administrator
Concluziile expertizei pot sa fie contestate,angajati-va avocat,poate gasiti pe cineva care sa accepte un onorariu modic și un onorariu de succes in cazul in care obțineți daune morale .Chiar dacă ati suferit o tragedie și vi se pare o nedreptate astfel de cazuri complexe nu se pot soluționa fără ajutor de specialitate.
Multumesc urme de frana nu sau gasit pentru ca distanta intre victima si masina a fost 19.5 m ,ei au luat in considerare indicatorul de 80 din deal dar unde au accidentat victima era indicator de 60 km,el avand 69 ca sa il evite trebuia sa mearga cu 37 km care este sub limita.
Simona 23, utilizator
Tocmai pt astfel de concluzii într-o expertiza pur tehnica este nevoie de un expert parte,de a un avocat care sa va sfătuiască,eventualele obiectiuni sa fie facute de cineva de specialitate etc.

Simona 23 a scris:

Multumesc urme de frana nu sau gasit pentru ca distanta intre victima si masina a fost 19.5 m ,ei au luat in considerare indicatorul de 80 din deal dar unde au accidentat victima era indicator de 60 km,el avand 69 ca sa il evite trebuia sa mearga cu 37 km care este sub limita.

Va multumesc mult.
Neaparat sa luati avocat.Este nevoie de facut obiectiuni la expertiza tehnica , interogator care necesita stapinirea unei abilitati de a pune intrebari daca necesitatea rezulta din analiza probatoriului.Soferul implicat va depune toate eforturile sa nu se ajunga la proces penal.