Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Teapa, romani, apartamente, criza
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Teapa, romani, apartamente, criza

Oamenii nu au inteles la momentul oportun ca, avocatii ii puteau ajuta pe cei ce doreau sa incheie antecontracte de vanzare-cumparare cu privire la apartamente.
Acum este tardiv sa fie ajutati efectiv.
Investitorii beneficiaza de clauzele contractuale favorabile si penalitati de intarziere foarte reduse.
Este un soi de teapa legala legala...
Pacat...
romania inedit a scris:

Eu cred ca actuala criza economica va reaseaza economia mult mai bine decat ar fi facut orice guvern .

Specialistii asa spun.
Ramane de vazut.Pana una alta, asa se pare.Este vorba de o reglare a preturilor imobiliare care o luasera razna tare, tare, in Romania.Germania era copil de mingii fata de Romania...