avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 418 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Buna seara!Am 4 dosare penale pentru conducere sub ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Buna seara!Am 4 dosare penale pentru conducere sub influenta ...

Buna seara!Am 4 dosare penale pentru conducere sub influenta alcoolului si fara permis.Ce incadrare pot lua?
Cel mai recent răspuns: Danut2397 , utilizator 12:23, 16 August 2020
Domnule avocat 2 dosare am!
Si cu mine in masina mai era era iubita mea care a declarat cate ceva.Dar precizez ca ea nu are scoala,nici nu stie sa scrie corect si sa citeasca

Cabinet de Avocat ”Patrascu Razvan” a scris:

Ati procedat bine.
Observ ca ati deschis mai multe topicuri in legatura cu infractiuni rutiere, cate dosare penale aveti ?

In 12.08.2020 ati spus ca aveti 2 dosare, intre timp vi s-au intocmit inca 2 sau care este situatia reala?
Domnul avocat mi sau intocmit inca 2 si am 2 ani si 8 luni suspendare
Un avocat bun din alt judet ma poate reprezenta
Cabinet de Avocat ”Patrascu Razvan” a scris:

Domnule avocat 2 dosare am!
Si cu mine in masina mai era era iubita mea care a declarat cate ceva.Dar precizez ca ea nu are scoala,nici nu stie sa scrie corect si sa citeasca

Cabinet de Avocat ”Patrascu Razvan” a scris:

Ati procedat bine.
Observ ca ati deschis mai multe topicuri in legatura cu infractiuni rutiere, cate dosare penale aveti ?

In 12.08.2020 ati spus ca aveti 2 dosare, intre timp vi s-au intocmit inca 2 sau care este situatia reala?

Ultima modificare: Duminică, 16 August 2020
Danut2397, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Bună ziua tuturor! În luna februarie 2019 m-am urcat la volanul ... 88Cosmin88 88Cosmin88 Bună ziua tuturor! În luna februarie 2019 m-am urcat la volanul unui autoturism sub influenta alcoolului (0.53 in aer expirat)lovind doua masini parcate ... (vezi toată discuția)
Bună seara . mi-a fost suspendat permisul pentru conducerea ... OCHO OCHO Bună seara . Mi-a fost suspendat permisul pentru conducerea unui autovehicul sub influența alcoolului pe toată durata procesului in 2019 și nu l-am ... (vezi toată discuția)
Am condus sub influența băuturilor alcoolice în august 2018, mi s-a întocmit dosar penal dar dosarul nu a ajuns încă la parchet. cât durează soluționarea? Manole1998 Manole1998 Bună ziua, In data de 2 August 2018 am acroşat oglinda unui cetăţean in momentul depăşirii acestuia. Cetăţeanul ma atenționat claxonându-mă si am ... (vezi toată discuția)