avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 736 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general evidenta formulare
Discuție deschisă în Contabilitate în general

evidenta formulare

Daca achizitionam facturi si chitante care au si numar si serie dat de catre societatea care le tipareste(aceste numere avand continuitate) mai trebuie tinuta evidenta regimului special al acestora?
Multumesc.
Cel mai recent răspuns: Cosmin Antohe , Contabil 14:29, 20 Decembrie 2009
Scuzati confuzia,
partea aceea poate fi stearsa.
Intradevar cu declaratia 394 se declara semestrial situatia achizitiilor si livrarilor catre platitori de TVA.

Oricum directorul economic raspunde de organizarea contabilitatii asa ca poate fi stearsa partea aceea.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Evidenta formularelor tipizate(facturi chitante) mama1 mama1 buna, sunt administrator la o soc. nou infintata si as dori sa stiu cum se ine evidenta formularelor tipizate si deasemenea si a registrului de inventar (care ... (vezi toată discuția)
Formulare tipizate dona77 dona77 Stiu ca facturile, chiar si chitantele, nu mai au regim obligatoriu tipizat (se pot emite si intr-un format de calculator); la fel este si cu restul ... (vezi toată discuția)
Intrebare despre plaja de facturi emise Petrovic Petrovic Sunt PFA în regim real, plătitor de TVA. Am emis facturi către client, am inteles ca trebuie sa le declar undeva. În declaratia 394 trebuie să le ... (vezi toată discuția)