Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general evidenta formulare
Discuție deschisă în Contabilitate în general

evidenta formulare

Daca achizitionam facturi si chitante care au si numar si serie dat de catre societatea care le tipareste(aceste numere avand continuitate) mai trebuie tinuta evidenta regimului special al acestora?
Multumesc.
Scuzati confuzia,
partea aceea poate fi stearsa.
Intradevar cu declaratia 394 se declara semestrial situatia achizitiilor si livrarilor catre platitori de TVA.

Oricum directorul economic raspunde de organizarea contabilitatii asa ca poate fi stearsa partea aceea.