Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... CUM SE APLICA REDUCEREA CU 2 ANI A LIMITEI DE VARSTA ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

CUM SE APLICA REDUCEREA CU 2 ANI A LIMITEI DE VARSTA PENTRU CEI ...

CUM SE APLICA REDUCEREA CU 2 ANI A LIMITEI DE VARSTA PENTRU CEI CARE AU LOCUIT IN ZONE POLUAT?SUNT PENSIONATA ANTICIPAT PARTIAL..DUPA TABEL AR TREBUI SA IES LA PENSIE PENTRU LIMITA VARSTA IN FEB.2022.CAND IES LA PENSIE LIMITA VARSTA ACUM?
-Limita de varsta in febr.2022
-Pensie anticipata partiala fara penalizare (varsta standard-2 ani) daca indepliniti conditia de stagiu complet, fara stagiul asimiulat(armata, cursuri universitare de zi, pensie de invaliditate).