avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 216 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Refuz executor judecătoresc. Buna ziua,am o situație ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Refuz executor judecătoresc. Buna ziua,am o situație în care ...

Refuz executor judecătoresc.
Buna ziua,am o situație în care executorul judecatoresc refuza sa pună in aplicare o hotărîre definitiva.
Am o hotărîre definitivă la o granituire dar s-a constatat ca coordonatele sunt inversate.
Expertul judiciar a transmis o nota prin care corecta coordonatele dar se refuza in continuare executarea granituire,mentionez ca expertul judiciar a întocmit un plan cadastral si exista si măsurători analogice fata de puncte fixe.
Ce se poate face in acest caz?
Cel mai recent răspuns: zuzumama , utilizator 05:57, 12 Septembrie 2020
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Puteti face contestatie la executare dar ar fi bine sa va studieze un avocat dosarul de executare.
Avocatul a depus "revizuire apel" care s-a respins ,cererea ca fiind inadmisibila.
Multumesc.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Greseala coordonate granituire.buna ziua ,as dori si eu un sfat cu privire la o situație. am ... zuzumama zuzumama Buna ziua ,as dori si eu un sfat cu privire la o situație. Am o hotărîre definitivă la o granituire cu punere in executare dar executivul refuza sa il ... (vezi toată discuția)
Executare silita/refuzul exec. judecatoresc tudorioan tudorioan In fapt, a fost ceruta punerea in executare a unei sentinte civile ramasa definitiva si irevocabila si care a fost investita cu formula executorie. Obiectul ... (vezi toată discuția)
Raport de expertiza judiciara gresit Dima Mihaela Dima Mihaela Buna seara , In anul 2008, in urma unei actiuni de uzucapiune s-a dat o hotarare definitiva si irevocabila prin care eram pusi in proprietate de drept. Am ... (vezi toată discuția)