Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Refuz executor judecătoresc. Buna ziua,am o situație ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Refuz executor judecătoresc. Buna ziua,am o situație în care ...

Refuz executor judecătoresc.
Buna ziua,am o situație în care executorul judecatoresc refuza sa pună in aplicare o hotărîre definitiva.
Am o hotărîre definitivă la o granituire dar s-a constatat ca coordonatele sunt inversate.
Expertul judiciar a transmis o nota prin care corecta coordonatele dar se refuza in continuare executarea granituire,mentionez ca expertul judiciar a întocmit un plan cadastral si exista si măsurători analogice fata de puncte fixe.
Ce se poate face in acest caz?
Puteti face contestatie la executare dar ar fi bine sa va studieze un avocat dosarul de executare.
Avocatul a depus "revizuire apel" care s-a respins ,cererea ca fiind inadmisibila.
Multumesc.