Forum Discuţii juridice Dreptul, calculatorul meu şi ... E-mail spam
Discuție deschisă în Dreptul, calculatorul meu şi internetul

E-mail spam

Buna ziua!
Care sunt criteriile unei scrisori de intentie / oferta, ca sa fie legal, sa nu fie considerat spam? Si daca este vorba de o adresa de e-mail pe un server american, de ex. gmail? Intra sub legislatia america?
Va multumesc!