Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Buna seara. Am un anumit abonament de telefonie, de ...
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Buna seara. Am un anumit abonament de telefonie, de aproape doi ...

Buna seara.

Am un anumit abonament de telefonie, de aproape doi ani, la un operator. Luna aceasta factura mea a fost mai scumpa deoarece mi-a fost schimbat abonamentul. Cand am sunat la dispecerat, mi s-a spus ca eu am fost anuntat ca abonamentul meu iese din oferta si ca voi fi portat pe un alt abonament. Nu am fost anuntat de nimeni de acest lucru.

Acum va intreb: Atata timp cat eu aveam contract pe un anumit tip de abonament, se poate sa ma treaca pe un alt abonament doar pentru că acel abomanament nu mai este in ofert?
Cosmin3006, utilizator
Depinde de contract.

Eu am un amic care vreo 5 ani i-a tinut in tensiune ca avea 500 de minute gratuite cand costa enorm asa ceva.
Lui nu au avut ce sa ii faca.
Eu am tinut cu el ca ma suna.
Este insa foarte mult timp de atunci...
Pe mine ma suna toata lumea si vroiam sa beneficieze si el de acest drept, mai ales ca era disperat sa vorbeasca la telefonul mobil.Nu sa vorbeasca cu mine...bineinteles...

Poate ca s-au mai smecherit intre timp si firmele de telefonie mobila si au invatat din greseli.

Asadar, vedeti contractul cu ei.