avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 190 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua cum se face o notificare pe mail ? - pe ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua cum se face o notificare pe mail ? - pe hartie si apoi ...

Buna ziua

cum se face o notificare pe mail ?

- pe hartie si apoi se pozeaza hartia semnata ?
- sau direct scris mailul


Multumesc.
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 06:57, 23 Septembrie 2020
Se poate scrie direct email-ul.
OK.

Am trimis ieri mailul si am zis "prin prezenta va informez ca denunt unilateral contractul..."

N-am precizat data denuntarii explicit, presupunand ca se intelege ca e data mesajului.


Mai trebuie sa retrimit mesajul cu alta data, data de azi?

Multumesc.
Puteti retrimite email-ul ....... daca tot reveniti cu subiectul in Forum ....

Obs.
Nu mai reveniti cu acelasi subiect deschis pe mai multe topicuri ... . Topicurile în plus vor fi șterse de administratori sau moderatori.
Am voie sa retrimit mailul cu o noua data de denuntare?

Pe urma o sa zica ca se ia data primului mesaj...chiar daca nu e precizata in primul mesaj.

V-am mentionat anterior ca puteti retrimite email-ul ...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna ziua spuneti mi va rog, e nevoie de motiv legal pt o denuntare ... alfabetagamma alfabetagamma Buna ziua spuneti mi va rog, e nevoie de motiv legal pt o denuntare in baza articolului 1825 cod civil? Sunt locatar intr un contract de chirie pe 1 an, ... (vezi toată discuția)
Denuntare unilaterala contract de inchiriere alfabetagamma alfabetagamma Buna ziua am un contract de inchiriere pe 1 an, ca locatar. - nu avem clauza reziliere 30 zile, dar am vazut ca in acest caz se aplica articolul 1825 ... (vezi toată discuția)
Buna ziua am denuntat unilateral contractul de chirie, ca chirias, ... alfabetagamma alfabetagamma Buna ziua am denuntat unilateral contractul de chirie, ca chirias, in baza articolului 1825 cod civil. (contract pe 1 an, fara clauza ... (vezi toată discuția)