Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Buna ziua!Am fost condamnat la 2 ani si 8 luni ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Buna ziua!Am fost condamnat la 2 ani si 8 luni inchisoare cu ...

Buna ziua!Am fost condamnat la 2 ani si 8 luni inchisoare cu suspendare pentru vatamare corporala.Mentionez ca eram in termenul de incercare.Acum 2 luni am fost prins baut la volan.Iar acum cateva zile am fost prins din nou la volan fara permis si baut.Am vreo sansa sa scap cu suspendare din nou?Sotia mea trebuie sa nasca si eu sunt singurul care aduc venit in casa.imi este frica ca nu voi putea fii alaturi de sotie la nastere
Necazul e ca in tara asta legea e facuta de infractori in favoarea infractorilor! Condu linistit, pana nu ucizi pe cineva legea va fi blanda cu tine si chiar daca ucizi, vei lua cu suspendare! In final, o intrebare: cum ai reactiona daca un dement aflat in libertate, desi a fost prins de ,,n" ori conducand beat, ti-ar ucide pe zebra sotia si pruncul nenascut?!