Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua ! va rog sa imi spuneti daca, pe trenul ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua ! va rog sa imi spuneti daca, pe trenul liber de constructie ...

Buna ziua !
va rog sa imi spuneti daca, pe trenul liber de constructie de langa casa mea,latura din stanga,noul proprietar putea construi o piscina fara acordul vecinilor in ceea ce priveste schimbarea destinatiei terenului. Pe strada pe care locuiesc sunt imobile la curte cu destinatie de locuinta..
Mentionez ca dumnealui are deja in proprietate terenul din dreapta adiacent celui pe care a construit piscina .
Va multumesc.
Pe terenul a carui proprietar tabular sunt, pot sa construiesc cu autorizatie (daca este cazul) ce vreau . De ce sa cer acordul vecinului?
Dacă nu este vorba de o piscina destinată publicului, acesta nu are nevoie de acordul dvs.
Va răspund in calitate de pers fizica pt ca m-am lovit de aceasta “problema”.