avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 741 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice [Coronavirus - Covid-19] ... Contact indirect COVID
Discuție deschisă în [Coronavirus - Covid-19] Răspunsuri la probleme juridice, fiscale și economice generate de criza actuală

Contact indirect COVID

Buna ziua,

Ce faceti cu angajatii care ai caror copii au intrat in contact cu alti copii testati pozitiv, la scoala ?

Ii lasati sa lucreze de-acasa ? Cat timp ? Le platiti testul PCR ?

Mersi frumos,

Anne Georgelin-Niculae
Cel mai recent răspuns: Anne Georgelin , utilizator 16:03, 9 Octombrie 2020
nu inteleg cui se adreseaza intrebarile?.
Cei care au avut contact cu infectati Covid trebuie sa anunte DSP local pentru testul covid. daca rezultatul este pozitiv se ramane in izolare acasa 14 zile in care se obtine concediu medical de la doctorul de familie , ulterior.

Anne Georgelin a scris:

Buna ziua,

Ce faceti cu angajatii care ai caror copii au intrat in contact cu alti copii testati pozitiv, la scoala ?

Ii lasati sa lucreze de-acasa ? Cat timp ? Le platiti testul PCR ?

Mersi frumos,

Anne Georgelin-Niculae

Multumesc.
Ultima modificare: Vineri, 9 Octombrie 2020
Anne Georgelin, utilizator
Intrebarea era legata de o angajata a carui copil a intrat in contact la scoala, cu un alt copil, confirmat pozitiv. Ce ar trebui sa facem cu angajata noastra ? Sa o indrumam sa contacteze DSP local ?

Mersi frumos.

Antoanela Geaman a scris:

nu inteleg cui se adreseaza intrebarile?.
Cei care au avut contact cu infectati Covid trebuie sa anunte DSP local pentru testul covid. daca rezultatul este pozitiv se ramane in izolare acasa 14 zile in care se obtine concediu medical de la doctorul de familie , ulterior.

Anne Georgelin a scris:

Buna ziua,

Ce faceti cu angajatii care ai caror copii au intrat in contact cu alti copii testati pozitiv, la scoala ?

Ii lasati sa lucreze de-acasa ? Cat timp ? Le platiti testul PCR ?

Mersi frumos,

Anne Georgelin-Niculae



~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna ziua. in 28.10 m-am testat pentru covid fara a avea simptome. ... sonias sonias Buna ziua. In 28.10 m-am testat pentru covid fara a avea simptome. In 29 am primit rezultat pozitiv. In 28 pina la asteptarea rezultatului am facut o garda la ... (vezi toată discuția)
Izolare goplanet goplanet M-au trimis in izolare acasa, vineri se termina cele 14 zile, de luni ar trebui sa incep serviciul. Este legal sa imi ceara test covid la reîntoarcere? Eu nu ... (vezi toată discuția)
Test pozitiv dupa 14 zile de izolare Adrian_Ilie_Argesanu Adrian_Ilie_Argesanu Buna ziua! Un membru al familiei a fost pozitiv, a stat 14 zile in carantina acasa, la iesire i s-a cerut test negativ pentru intoarcerea la munca, dar la ... (vezi toată discuția)