Forum Discuţii juridice [Coronavirus - Covid-19] ... Contact indirect COVID
Discuție deschisă în [Coronavirus - Covid-19] Răspunsuri la probleme juridice, fiscale și economice generate de criza actuală

Contact indirect COVID

Buna ziua,

Ce faceti cu angajatii care ai caror copii au intrat in contact cu alti copii testati pozitiv, la scoala ?

Ii lasati sa lucreze de-acasa ? Cat timp ? Le platiti testul PCR ?

Mersi frumos,

Anne Georgelin-Niculae
nu inteleg cui se adreseaza intrebarile?.
Cei care au avut contact cu infectati Covid trebuie sa anunte DSP local pentru testul covid. daca rezultatul este pozitiv se ramane in izolare acasa 14 zile in care se obtine concediu medical de la doctorul de familie , ulterior.

Anne Georgelin a scris:

Buna ziua,

Ce faceti cu angajatii care ai caror copii au intrat in contact cu alti copii testati pozitiv, la scoala ?

Ii lasati sa lucreze de-acasa ? Cat timp ? Le platiti testul PCR ?

Mersi frumos,

Anne Georgelin-Niculae

Multumesc.
Anne Georgelin, utilizator
Intrebarea era legata de o angajata a carui copil a intrat in contact la scoala, cu un alt copil, confirmat pozitiv. Ce ar trebui sa facem cu angajata noastra ? Sa o indrumam sa contacteze DSP local ?

Mersi frumos.

Antoanela Geaman a scris:

nu inteleg cui se adreseaza intrebarile?.
Cei care au avut contact cu infectati Covid trebuie sa anunte DSP local pentru testul covid. daca rezultatul este pozitiv se ramane in izolare acasa 14 zile in care se obtine concediu medical de la doctorul de familie , ulterior.

Anne Georgelin a scris:

Buna ziua,

Ce faceti cu angajatii care ai caror copii au intrat in contact cu alti copii testati pozitiv, la scoala ?

Ii lasati sa lucreze de-acasa ? Cat timp ? Le platiti testul PCR ?

Mersi frumos,

Anne Georgelin-Niculae