avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 633 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Executare silită cat este valabil raportul de evaluare a unui imobil
Discuție deschisă în Executare silită

cat este valabil raportul de evaluare a unui imobil

cat este valabil raportul de evaluare a unui imobil
Cel mai recent răspuns: Cristina Filimon , Avocat 16:09, 21 Octombrie 2020
Pentru calculul impozitului la primărie - 5 ani.

vio.micle a scris:

cat este valabil raportul de evaluare a unui imobil

Ma interesează in scopul ca firma unde lucrez dorește sa cumpere acest imobil care in prezent este inchiriat de lachidator , iar evaluarea sa făcut in 2017 iar preturile de evaluarea sunt mult peste valoarea reala . doream sa știu daca pot cere o noua evaluare
Multumesc
Desigur, aveti aceasta libertate. Solicitati si aduceti aventual extrase cu imobile similare (suprafata, compartimentare, zone etc.) de pe siteuri de imobiliare se specialitate unde sa aratati ca pentru acestea se platesc preturi mai mici si apreciati necesara reevaluarea. :-) Nu uitati ca "pretul minim" de achizitie imobil este dat de grilele notariale. Succes!

vio.micle a scris:

Ma interesează in scopul ca firma unde lucrez dorește sa cumpere acest imobil care in prezent este inchiriat de lachidator , iar evaluarea sa făcut in 2017 iar preturile de evaluarea sunt mult peste valoarea reala . doream sa știu daca pot cere o noua evaluare
Multumesc

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Rugaminte la denumire act zahioan zahioan In data de 18-03-2017 am rugat sa mi se spuna ce act trebuie sa cer de la o Primarie pentru un imobil si terenul aferent, pentru a le putea compara cu ... (vezi toată discuția)
Evaluare apartament cafeaculapte cafeaculapte Buna ziua, unde as putea gasi o lista cu preturile mimine ale apartamentelor dintr-o anumita zona? Am inteles ca notarii au asa ceva daca doresti sa vinzi un ... (vezi toată discuția)
Evaluare apartamant mela13 mela13 cit valoreaza un apartament in zona Drumul Taberei: -3 camere, parter, construit in 1974? (vezi toată discuția)