Forum Discuţii juridice Executare silită cat este valabil raportul de evaluare a unui imobil
Discuție deschisă în Executare silită

cat este valabil raportul de evaluare a unui imobil

Pentru calculul impozitului la primărie - 5 ani.

vio.micle a scris:

cat este valabil raportul de evaluare a unui imobil

Ma interesează in scopul ca firma unde lucrez dorește sa cumpere acest imobil care in prezent este inchiriat de lachidator , iar evaluarea sa făcut in 2017 iar preturile de evaluarea sunt mult peste valoarea reala . doream sa știu daca pot cere o noua evaluare
Multumesc
Desigur, aveti aceasta libertate. Solicitati si aduceti aventual extrase cu imobile similare (suprafata, compartimentare, zone etc.) de pe siteuri de imobiliare se specialitate unde sa aratati ca pentru acestea se platesc preturi mai mici si apreciati necesara reevaluarea. :-) Nu uitati ca "pretul minim" de achizitie imobil este dat de grilele notariale. Succes!

vio.micle a scris:

Ma interesează in scopul ca firma unde lucrez dorește sa cumpere acest imobil care in prezent este inchiriat de lachidator , iar evaluarea sa făcut in 2017 iar preturile de evaluarea sunt mult peste valoarea reala . doream sa știu daca pot cere o noua evaluare
Multumesc