Forum Discuţii juridice Achiziţii publice licitatie electronica
Discuție deschisă în Achiziţii publice

licitatie electronica

Buna ziua,

Am participat in calitate de ofertant la o procedura de cerere de oferte cu etapa finala de licitatie electronica. Inaintea de inceperea rundei de licitatie electronica am primit o cerere de clarificari la care am raspuns in timpul indicat de autoritatea contractanta, dupa care tacere...
Nu primesc invitatie pe SEAP, a.i. nu pot presupune decat ca oferata a fost declarata inaceptabila sau neconforma, drept care am trimis o cerere de clarificari in acest sens imediat dupa inceperea rundei de licitatie electronica.
Runda electronica s-a incheiat, se delibereaza (conform Seap) si primesc "comunicare rezultat procedura" unde nu se specifica castigatorul, insa aflam ca oferta este declarata neconforma.
Bun, intrebarea mea este cand trebuia sa ma informeze despre declararea ofertei ca fiind neconforma? Dupa runda de licitatie electronica sau inainte?
Oricum am termen de contestatie 5 zile de azi ( azi am primit comunicarea) sau in acest caz sunt alte termene?

Multumesc
Inainte de organizarea rundei finale de licitatie electronica