Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... am fost administrator la o firma care a intrat in ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

am fost administrator la o firma care a intrat in lichidare prin ...

am fost administrator la o firma care a intrat in lichidare prin lichidator judiciar in anul 2000, azi 18-10-2020 un fost angajat imi cere adeverinta pentru perioada 05-06-2000 si 01-09-1997 cand a fost angajat, in Cartea de munca figureaza toate inscrisurile corect iar la incetarea activitatii are inscris in CM vechimea exacta cat a lucrat si grupa 2 a de munca, semnat de inspector sef si verificat valabilitatea inregistrarilor , semnat. Cum pot elibera adeverinta in aceasta situatie in care casa de pensii nu ia de bun inregistrarile din CM ?
Arhiva societatii cine o detine?
lichidatorul.
am vorbit cu lichidatorul, care spune ca nu are arhiva si nici stampila si ca fost administrator sa certific inregistrarile din CM ptr acea perioada, iar pentru alte detalii casa de pensii sa ceara la Inspectoratul teritorial de munca documentele care-i intereseaza.
Pentru ce sa mai ceara detalii , daca sunt mentionate in carnetul de munca???