Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua , Angajatorul doreste sa ma mute cu postul ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua , Angajatorul doreste sa ma mute cu postul de lucru ...

Buna ziua , Angajatorul doreste sa ma mute cu postul de lucru la o distanta de 62 de km fatza de domiciliu meu , eu nu doresc sa fiu mutat ,postul pe care doreste sa ma mute este indentic cu cel care lucrez acuma , precisez ca in CIM SEMNAT CU ANGAJATORUL NU AM ACEASTA CLAUZA DE MUTARE LA DISCRETIA ANGAJATORULUI ACTUAL , Angajatorul nu asigura la postul pe care doreste sa ma mute transport sau cazare , nici diura pentru fiecare zii lucrata ,Conform codulu munci este normal sa poata sa procedeze angajatorul la mutare sau trebuie intocmit un act aditional intre mine si angajator ? care este procedura pe care trebuie sa o indeplinesc eu sau angajatorul ?
Morisca10, utilizator
Mutarea nu exista ca institutie in Codul Muncii ... ceea ce vrea angajatorul poate fi efectuat astfel:
- modificare loc de munca , prin act aditional

- delegare - modificare temporara a locului muncii - , prin decizie a angajatorului