Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua. Avem urmatoarea situatie: un salariat este ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua. Avem urmatoarea situatie: un salariat este angajat ...

Buna ziua. Avem urmatoarea situatie: un salariat este angajat pe perioada determinata cu urmatoarele contracte: un contract cu durata de 1 an si 9 luni (angajat initial pe durata de 1 an si apoi prelungit prin aditionale pana la 1 an si 9 luni), un contract cu durata de 1 an si cel de-al treilea contract cu durata de 1 an. Mai poate fi prelungit cel de-al treilea contract pana la 36 luni?
Cel de-al treilea contract nu mai poate fi prelungit ... Contractele individuale de munca pe durata determinata incheiate in termen de 3 luni de la incetarea unui contract de munca pe durata determinata sunt considerate contracte succesive si nu pot avea o durata mai mare de 12 luni fiecare.