Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Alocatie copii
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Alocatie copii

In noiembrie 2020 ma voi muta impreuna cu 2 copii in UK (mama singura) pentru ca in decembrie incepe contractul de munca. Ce ar trebui sa fac vizavi de alocatia crestere copil in Romania? Ar trebui sa le retrag? Multumesc.
'Un cetatean roman care desfasoara o activitate salariala sau independenta intr-un alt stat membru U.E. altul decat statul de resedinta pt a beneficia de de prestatii familiale trebuie sa prezinte la A.J.P.S. formularul E411, direct ori prin intermediul institutiilor competente din statul unde isi desfasoara activitatea, formularul ce reprezinta cererea de informatii privind dreptul la prestatiile exportabile..''
[ link extern ] /
Cornel Vasile, Consilier juridic