Forum Discuţii juridice [Coronavirus - Covid-19] ... Buna ziua. In 28.10 m-am testat pentru covid fara a ...
Discuție deschisă în [Coronavirus - Covid-19] Răspunsuri la probleme juridice, fiscale și economice generate de criza actuală

Buna ziua. In 28.10 m-am testat pentru covid fara a avea simptome. ...

Buna ziua. In 28.10 m-am testat pentru covid fara a avea simptome. In 29 am primit rezultat pozitiv. In 28 pina la asteptarea rezultatului am facut o garda la serviciu. Specific fara simptome si doar cu 3 contacti. Normal raspunderea mea este de laaflarea rezultatului. Nu? Multumesv
Eu sunt de parere ca sunt 2 ipoteze.
1.Cand statul te testează obligatoriu si ești suspect.
2.cand te testezi pentru ca vrei sa pleci în excursie sau faci un test de simpla curiozitate.
Ceibcare se testează pentru excursii nu trebuie sa stea izolati pana la venirea testului.

Ordinul se refera la ipoteza in care statul are suspiciuni ca ești suspect si exista șanse mari sa fie asa.

Eu am facut a 2-a ipoteza. Din curiozitate. Multumesc. Este interpretarea corecta

CLAUDIU LASCOSCHI a scris:

Eu sunt de parere ca sunt 2 ipoteze.
1.Cand statul te testează obligatoriu si ești suspect.
2.cand te testezi pentru ca vrei sa pleci în excursie sau faci un test de simpla curiozitate.
Ceibcare se testează pentru excursii nu trebuie sa stea izolati pana la venirea testului.

Ordinul se refera la ipoteza in care statul are suspiciuni ca ești suspect si exista șanse mari sa fie asa.

sonias, utilizator
E primul caz de curiozitate despre care citesc. Tot din curiozitateintreb : testarea a fost pe bani, sau gratis in spital ? Va testati des in acest mod ?
In ipoteza in care testarea se face potrivit dispozițiilor legale imperative atunci se aplica izolarea pana la aflarea rezultatului.
Izolarea mai are ca ratiune si sa nu se infecteze intre timp cel testat pana la momentul in care va intra în contact cu medicul sau cu alti oameni din sistemul sanitar.
Pe bani la policlinica privata si e primul

latka a scris:

E primul caz de curiozitate despre care citesc. Tot din curiozitateintreb : testarea a fost pe bani, sau gratis in spital ? Va testati des in acest mod ?