Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Am divortat si am aflat intamplator ca sotul ar putea ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Am divortat si am aflat intamplator ca sotul ar putea avea proprietati ...

Am divortat si am aflat intamplator ca sotul ar putea avea proprietati de care eu nu stiu, dobandite in timpul casatoriei (undeva prin Botosani , noi figurand cu domiciliul in Bucuresti), si pe care bineinteles nu vrea sa le imparta la partaj. Cum pot afla daca intr-adevar mai are proprietati dobandite in tiompul casatoriei?
puteți cere de la OCPI extras de carte funciara pentru informare.
Si chiar daca nu vrea să le împartă, pe termen lung, nu vad de ce ar face asta.
Nu va putea vinde sau dispune de bun fără acordul dvs.
Ar insemna sa depindă toată viața de dvs.
mda...ideea este ca poate vinde fara mine. Un notar "dragut" si totu-i rezolvat! Cunosc caz concret...
Nu e nimeni intr-atat de "dragut" incat sa riste sa ramana fara profesie si sa dea cu subsemnatul.
Cazurile auzite de dvs, cel mai probabil au o cu totul alta situatie juridica. Niciun caz nu seamana cu altul.
Cand am zis...cunosc un "caz concret", am stiut ce vorbesc! Iar ca sa te lupti cu notarul sa demonstrezi ca ceea ce a facut a fost ilegal, iti trebuiesc vreo 10 ani de rabdare si muuuulti bani pentru un avocat corect si bun! Pe astfel de spete specializat. Asta, in cazul in care nu te scoate cu "amnezie temporara" sau probleme psihiatrice si ca nu ai stiut cand ai semnat in fata notarului.....