Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Am divortat si am aflat intamplator ca sotul ar putea ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Am divortat si am aflat intamplator ca sotul ar putea avea proprietati ...

Am divortat si am aflat intamplator ca sotul ar putea avea proprietati de care eu nu stiu, dobandite in timpul casatoriei (undeva prin Botosani , noi figurand cu domiciliul in Bucuresti), si pe care bineinteles nu vrea sa le imparta la partaj. Cum pot afla daca intr-adevar mai are proprietati dobandite in tiompul casatoriei?
Aţi primit informaţia corectă. Cereţi extras de carte funciară de la OCPI. Vedeţi data înregistrării. dacă e din timpul căsătoriei, porniţi o acţiune de partaj.Aşa, nu va putea vinde fără dvs.
MULTUMESC
Ca sa ceara extras de la OCPI ii trebuie nr. cadastral sau nr. de CF ... daca le avea, nu cred ca mai intreba ceva aici sau nu formula intrebarea in felul acesta; doar cu numele si o eventuala adresa, nu ii da nimeni
Multumesc! Aveti dreptate! Am intrebat la OCPI si/sau alte documente relevante, nu-ti dau nimic. Deci, cunosti adresa, bine...nu cunosti....trebuie sa-ti vezi de treaba!
Oricum, nu cred sa fi fost atat de fraier incat sa fi cumparat pe numele lui. Sau daca da, a declarat in fals, in contract, ca nu e casatorit, poate. Semnalati instantei in cadrul actiunii de partaj, poate face o adresa vatre OCPI. De unde ati obtinut informatia? Ma gandesc ca ati putea incerca ceva la rolul fiscal, unde se trec toate bunurile detinute, impozitabile. E de analizat .... V-as mai sugera sa angajati un detectiv. Eu am avut nevoie de o info similara si mi-a facut rost de toate datele in 3-4 zile. Nu am intrebat sursa informatiilor dar au fost corecte.