Forum Discuţii juridice Executare silită Buna ziua! In anul 2005 am luat un credit de 17500 ron ...
Discuție deschisă în Executare silită

Buna ziua! In anul 2005 am luat un credit de 17500 ron de la ...

Buna ziua! In anul 2005 am luat un credit de 17500 ron de la libra bank. In 2014 am fost executata silit ptr. suma de 61282 ron. In 2016 mi-a fost vandut apartamentul ptr.suma de 69000 ron. In 2018 m-am angajat cu carte de munca si am fost instiintata la locul de munca de catre executor ca mai am de platit o restanta de 24000 ron. Luna trecuta cand mai avean de platit 149 de ron am fost iar instiintata ca sa facut reevaluarea la banca si mai am de platit inca 78000 ron. Va rog sa imi spuneti cui ma pot adresa deoarece sunt disperata. Multumesc anticipat!
Nu m-am supărat de loc ma.supara la.modul general lipsa de cultură juridică a românilor care sunt dispuși să riște sume importante de bani atunci cand cumpără un imobil de ex sau în alte afaceri fără a apela la un sfat de specialitate etc.In situatia dvs e greu de spus exact fără a va vedea actele dar de principiu puteati sa contestati orice act de executare efectuat de a lungul timpului.Ceva este în neregulă dar cu av din oficiu nu se puteau face minuni.
Citiți acest articol:
O familie a scăpat de datorii de peste 43.000 de franci elvețieni, cu ajutorul CSALB
www.avocatnet.ro/articol_551...

Centrul de Soluționare Alternativă a Litigiilor în domeniul Bancar se ocupă, gratuit, de soluționarea unor astfel de probleme. Un fel de Protecția consumatorilor pentru clienții datornici ai băncilor - o să vedeți în articol.
Au proceduri specifică despre care puteți afla toate informațiile de pe site-ul lor, dacă îl parcurgeți cu răbdare:
[ link extern ] /
Iar aici aveți datele de contact, inclusiv un număr de telefon:
[ link extern ] /

Dacă nu reușiți nicicum să faceți rost de bani pentru a angaja un avocat cred că n-ar fi rău să încercați și această variantă.
Succes!
Manuela Rășină, administrator
@Georgeta Stancu Sunt de acord cu dvoastra: in instantele de la noi, fara bani esti mancat!
@Manuela Rasina Dna administrator, ati postat fara sa specificati ca e vorba despre un advertorial
DlGoe, utilizator
Instituției i-am făcut o descriere, se înțelege cu ce se ocupă, iar la articol am pus link pentru că ar fi fost aiurea să-l postez pe tot în mesaj. Lumea nu (prea) citește postări lungi. De pe site-ul CSALB am ales link-urile relevante.... deci de ce mă certați? Se înțelege și fără link-uri/click-uri ce am vrut să spun.

Glumesc :)
Aveti dreptate sa ma urecheati! E ,,casa" dvoastra, puteti lipi pe pereti ce afise doriti, cine le/va pricepe bine, cine nu.... P.S. Am afirmat ca daca nu ai mijloace financiare nu ai nicio sansa in instantele romanesti! Mai ales daca te judeci cu o banca. Un exemplu in link. Aceleasi instantele sunt foarte grijulii sa evite imbogatirea fara just temei. Un expert tehnic judiciar a solicitat un onorariu de 3000 de lei (trei mii de lei) pt o expertiza contabila. Instanta i-a taiat jumatate ,,nu se justifica"!!!! [ link extern ]
DlGoe, utilizator