Forum Discuţii juridice Executare silită Executare silită
Discuție deschisă în Executare silită

Executare silită

Bună ziua, se poate pune o poprire fără o hotărâre judecătorească, sunt apelat aproape zilnic și insistent de către o firma b2kapital care îmi spune mereu aceleași vorbe, ei nu au nevoie de o hotărâre judecătorească deoarece este un dosar cu titlu executori și îmi vor pune direct poprire
Manuela Rășină, administrator
Da, nu e nevoie sa va dea in judecata in prealabil. Majoritatea contractelor de credit sunt titluri executorii, adica pot fi puse in executare fara sa va judecati.