avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 479 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua!o functie contractuala de ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua!o functie contractuala de conducere,administrator public,se ...

Buna ziua!o functie contractuala de conducere,administrator public,se poate ocupa de cineva care are prin decizie ANI interdictie 3 ani?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 11:30, 29 Noiembrie 2020
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Nu o poate ocupa daca are aceasta interdictie ...
Imi puteti spune va rog legea exacta unde scrie?
Pt ca opiniile sunt impartite
Mi s.a spus ca nu este o functie publica ci o functie contractuala de executie si ar avea acest drep

Cornel Vasile a scris:

Nu o poate ocupa daca are aceasta interdictie ...

Legae 176/2010 ,art. 25

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Incompatibilitate, conflict de interese pentru administratorul public, functie contractuala lex69 lex69 Buna ziua. Va rog sa imi spuneti pana la ce grad de rudenie, sau afinitate sunt stabilite incompatibilitatea si conflictul de interese pentru functia in regim ... (vezi toată discuția)
Numirea temporara (dupa prelungirea cu inca 6 luni) pe o functie de conducere crmnradu crmnradu Buna ziua! Avand in vedere OUG 34/2009,a fost suspendata ocuparea prin concurs a posturilor vacante din institutiile publice; Legea cadru nr. 284/2010 alin ... (vezi toată discuția)