Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua!o functie contractuala de ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua!o functie contractuala de conducere,administrator public,se ...

Buna ziua!o functie contractuala de conducere,administrator public,se poate ocupa de cineva care are prin decizie ANI interdictie 3 ani?
Nu o poate ocupa daca are aceasta interdictie ...
Imi puteti spune va rog legea exacta unde scrie?
Pt ca opiniile sunt impartite
Mi s.a spus ca nu este o functie publica ci o functie contractuala de executie si ar avea acest drep

Cornel Vasile a scris:

Nu o poate ocupa daca are aceasta interdictie ...

Legae 176/2010 ,art. 25