avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 533 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... UZUFRUCT VIAGER - casa cumparata AFI(Icral)
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

UZUFRUCT VIAGER - casa cumparata AFI(Icral)

Buna ziua. As dori sa știu dacă asupra unei case cumpărate de la AFI, fostul Icral, anul acesta și pe care după lege nu ai voie sa o vinzi timp de 10 ani după ce devii proprietar, se poate institui uzufruct viager in favoarea altei persoane?
Ultima modificare: Miercuri, 2 Decembrie 2020
Claudiudaminoiu, utilizator
Cel mai recent răspuns: Marin Despinoiu , utilizator 14:19, 19 August 2022
Vînzare casa cu uzufruct viager mama către nepoata ei după fiică

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Bună seara, mama mea a vândut casa nepoatei sale după fiica ... Marin Despinoiu Marin Despinoiu Bună seara , mama mea a vîndut casa nepoatei sale după fiica sa , uzufruct viager , dar nepoata fiind minora si reprezentând o soră mea mama minorei , ... (vezi toată discuția)
Bună ziua , suntem doi copii la părinți , sora si frate , ... Marin Despinoiu Marin Despinoiu Bună ziua , suntem doi copii la părinți , sora si frate , mama a vîndut casa nepoatei sale după fiica sa , vînzare cumpărare cu uzufruct viager , ... (vezi toată discuția)
Revocarea donatiei luiza_luana luiza_luana Domnul X, in varsta de 80 ani, (tatal meu) si Doamna X au donat casa si terenul aferent fiicei Doamnei X si nepoatei acesteia, care la randul lor au donat cu ... (vezi toată discuția)