Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... UZUFRUCT VIAGER - casa cumparata AFI(Icral)
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

UZUFRUCT VIAGER - casa cumparata AFI(Icral)

Buna ziua. As dori sa știu dacă asupra unei case cumpărate de la AFI, fostul Icral, anul acesta și pe care după lege nu ai voie sa o vinzi timp de 10 ani după ce devii proprietar, se poate institui uzufruct viager in favoarea altei persoane?
Claudiudaminoiu, utilizator
Vînzare casa cu uzufruct viager mama către nepoata ei după fiică