Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Ma poate ajuta cineva cu un model de cerere de chemare ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Ma poate ajuta cineva cu un model de cerere de chemare in judecata ...

Ma poate ajuta cineva cu un model de cerere de chemare in judecata a fostului angajatorului?am nevoie pentru dosarul pentru tribunal pentru ca am făcut contestație la decizia de concediere. Mulțumesc.
Nu intereseaza judecătorul daca dvs aveti sau nu avocat dacă va permiteți sau nu ,nu va persecuta pt faptul că nu aveti av angajaț etc.Judecatorul cauzei verifica dacă cererea dvs este formulats corect nu este informa este motivata în fapt si în drept etc.Daca nu înțelegeți să apelați la un av macar pt a va redacta /,modifica contestația șansele dvs sunt infime.Practic procesul nici nu a început si sunteti la un pas sa pierdeti,să vă anuleze cererea.
CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT, Avocat
Am înțeles și va mulțumesc mult pentru îndrumări. Voi merge la un avocat sa ma ajute cu formularele corecte pentru dosar. Nu-mi pot permite sa pierd acest proces.