Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Bună ziua,sunt într-o situație în care nu vad o ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Bună ziua,sunt într-o situație în care nu vad o rezolvare ...

Bună ziua,sunt într-o situație în care nu vad o rezolvare am contractat o firmă autorizata ANRE pentru a mă conecta la rețeaua națională de gaze am făcut toate demersurile pentru aprobări contractul a fost făcut în august 2019 anul acesta in august mi-au cerut toți banii pentru lucrarea de racordare firma a început lucrarea fiind finalizată în proporție de 70% după care liniște la telefon nu mai răspund la sediul firmei nu mai e nimeni am contactat firma Distrigaz Sud rețele iar răspunsul a fost că cei cu care am contract mai trebuie să facă o cerere la Distrigaz pentru o programare de racordare dar ei nu mai sunt de găsit și în situația mea mai sunt și alte persoane care au aceeași problema deci am rămas și cu banii dați și fără gaze. Când am achitat toată suma mi-au promis că nu vom sta in frig și vom avea gaze până la începutul sezonului rece.
Sesizati oficial politia teritoriala