avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 314 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Cum pot radia o masina proprietate personala la care ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Cum pot radia o masina proprietate personala la care am pierdut ...

Cum pot radia o masina proprietate personala la care am pierdut actele?
Actele se refac!
Masina nu se poate radia numai pentru ca ati pierdut actele!
Multumesc frumos pentru raspuns, ideea este ca masina nu mai este folosita de 15 ani, ocupa loc degeaba si as dori sa o radiez pentru a o da la remat in schimbul tichetului rabla.
Fara acte nu puteti da masina la remat si nici nu o puteti radia.
Prima data refaceti actele masinii.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Bună ziua. de curând mi a fost reținut talonul cu drept de ... Ro5002 Ro5002 Bună ziua. De curând mi a fost reținut talonul cu drept de circulație 15 zile la o mașină mai veche care prezenta mai multe elemente de caroserie cu ... (vezi toată discuția)
Radiere auto dupa 4 luni de la dezmembrare dangabrieldiaconescu dangabrieldiaconescu Buna ziua, Am dus la dezmembrare la Remat Vest, in Iulie 2010, o dacie veche avand imputernicire notariala de la proprietarul masinii (tatal meu). Am ... (vezi toată discuția)
Radierea masinii Abandonation Abandonation Salut, am o masina ( o rabla ) care am dato la fier vechi dar nu am radiato, masina este pe numele bunicului ( care este decedat ) . Am fost la politie pentru ... (vezi toată discuția)