avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 208 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Bună ziua. Sunt parte vătămată într-un proces ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Bună ziua. Sunt parte vătămată într-un proces penal. Dacă ...

Bună ziua. Sunt parte vătămată într-un proces penal. Dacă vreau să-mi retrag plângerea cum trebuie să procedez? Mulțumesc
Cel mai recent răspuns: coco0205 , utilizator 12:16, 27 Ianuarie 2021
Cu drag!

coco0205 a scris:

Mulțumesc

Persoanele cu handicap beneficiază de reducere sau scutire pentru cheltuieli de judecată? Mulțumesc.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pasi ulteriori dupa retragerea unei plangeri in calitate de persoana vatamata OanaMin OanaMin Buna ziua Am depus o plangere impotriva unei persoane acum cativa ani deoarece am fost neindreptatita pe OLX. Am transferat o suma de bani pentru o cazare si ... (vezi toată discuția)
Impacarea penala la notar - controverse cezarad cezarad Am o intrebare. Daca de pilda, pentru o infractiune de vatamare corporala (infractiune pentru care punerea in miscare a actiunii penale se face la cerere), ... (vezi toată discuția)
Retragere plangere penala in instanta dcv20 dcv20 Buna ziua. In urma cu 2 jumatate ani eu si iubitul meu am avut o cearta care s-a soldat cu o lovitura , am sesizat politia si astfel a fost deschis un dosar ... (vezi toată discuția)