avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 670 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Expert fiscal in 2010?
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Expert fiscal in 2010?

LA MULTI ANI TUTUROR!Competenteleatributiile consultantului fiscal sunt diferite de cele ale expertului fiscal dar concret ...expertul fiscalva putea semna declaratiile fiscale anuale?ce atributii concrete are?#-o Merita pana la urma sa urmezi acel curs de expert fiscal?Multumesc anticipat,Angela
Cel mai recent răspuns: MALAMUT , Consultant fiscal 19:29, 2 Ianuarie 2010
angellacluj a scris:

LA MULTI ANI TUTUROR!Competenteleatributiile consultantului fiscal sunt diferite de cele ale expertului fiscal dar concret ...expertul fiscalva putea semna declaratiile fiscale anuale?ce atributii concrete are?#-o Merita pana la urma sa urmezi acel curs de expert fiscal?Multumesc anticipat,Angela


Competenta de vizare a declaratiei fiscale 101 este acordata potrivit legii (deocamdata in viguare) exclusiv consultantilor fiscali membri ai Camerei Consultantilor Fiscali din Romania.
Cat priveste titlul de expert fiscal, acesta este recunoscul de COR, deci se poate inscrie in cartea de munca daca este acordat de o entitate abilitata de Ministerul Muncii sau Invatamantului. Nu are competente de vizare a declarariilor fiscale daca persoana ce detine acest titlu nu este membru activ CCF.
Ultima modificare: Sâmbătă, 2 Ianuarie 2010
Oranina Dumitru, Contabil
Cum a precizat si Consilierul
- Nu are competente de vizare a declarariilor fiscale daca persoana ce detine acest titlu ...expertul fiscal... nu este membru activ CCF.
Ultima modificare: Sâmbătă, 2 Ianuarie 2010
MALAMUT, Consultant fiscal

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Colaborare expert contabil maria3000 maria3000 Doresc colaborare cu expert contabil pentru certificare bilanturi si asociere firma contabilitate. (vezi toată discuția)
Vizare declaratie 101 mlan mlan se mentine obligativitatea vizarii declaratiei101 de catre un expert contabil? (vezi toată discuția)
Mai exista pfi? magdalena iacobescu magdalena iacobescu Lucrez ca si colaborator la o firma imobiliara de unde mi s-a spus sa-mi fac un PFI dar la Adminstratia Financiara din orasul meu Gaesti nu au auzit de asa ... (vezi toată discuția)