avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 583 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Ce pasi am de facut pentru impartirea unui teren in ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Ce pasi am de facut pentru impartirea unui teren in coproprietate? ...

Ce pasi am de facut pentru impartirea unui teren in coproprietate?

Sunt coproprietar 50% pe un teren agricol iar ruda mea a vandut la notar partea ei din teren. Terenul total e cadastrat de primarie, partea mea nu.
Ce trebuie sa fac pentru a delimita si cadastra partea mea de teren?
Cel mai recent răspuns: danutza33 , utilizator 19:23, 11 Februarie 2021
Multumesc din suflet!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cetatean roman domiciliul in romania fara sa fi lucrat in agricultura ... Oros octavian Oros octavian Cetatean roman domiciliul in Romania fara sa fi lucrat in agricultura pot cumpara teren agricol pentru infiintarea unei livezi? (vezi toată discuția)
Buna ziua. am mai multe terenuri intr o asociatie agricola . ... mihai.valeria mihai.valeria Buna ziua. Am mai multe terenuri intr o asociatie agricola . Vreau sa vand unul dintre ele, acesta avand cadastru cu numar cadastral. Cum pot sa l scot din ... (vezi toată discuția)
Vanzare teren agricol arendat Amitrica Amitrica Am arendate cu contract de arenda 2 ha de teren agricol. Contractul a fost facut pe cinci ani si expira pe 1 octombrie anul acesta. Vreau sa vand, am facut ... (vezi toată discuția)