Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Ce pasi am de facut pentru impartirea unui teren in ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Ce pasi am de facut pentru impartirea unui teren in coproprietate? ...

Ce pasi am de facut pentru impartirea unui teren in coproprietate?

Sunt coproprietar 50% pe un teren agricol iar ruda mea a vandut la notar partea ei din teren. Terenul total e cadastrat de primarie, partea mea nu.
Ce trebuie sa fac pentru a delimita si cadastra partea mea de teren?
Multumesc din suflet!