Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Se diminueaza cu 2 ani si cu reducerea aferenta grupei ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Se diminueaza cu 2 ani si cu reducerea aferenta grupei I sau II limita de varsta

Cei care au grupa de munca( I si II) beneficiaza de reducerea varstei de pensionare cu 2 ani , daca au locuit cel putin 30 de ani intr-un oras poluat - modificarea alin. 5 din art.65 ?
Care este legea si articolul ?
Nu.
Cle doua reduceri nu se cumuleaza.