Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna seara! Vin si eu cu o intrebare, parintii mei ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna seara! Vin si eu cu o intrebare, parintii mei detin un teren ...

Buna seara! Vin si eu cu o intrebare, parintii mei detin un teren de 2,4ha ”intravilan” spun cu ”” intravilan deoarece cand au pornit demersurile pentru parcelarea terenului in 2018 au aflat ca acesta a fost transformat in teren intravilan industrial (~70%) si extravilan (~30%) in anul 2002 printr-o hotarare a consiliului local fara a fi instiintati, fara a se trimite o scrisoare sau un act in acest sens. Terenul in actele vechi si in titlul de proprietate, inclusiv la registrul agricol apare ca si intravilan, se poate face ceva pentru a trece terenul din nou intravilan, in special partea pierduta ca si extravilan.
Va multumesc!
Numai prin modificarea PUZ si PUG.
Mergeti la Primarie si solicitati sa va dea o copie a Hotararii de Consiliu local/2002. Hotararile CL nu se comunica decat la cerere, dar se publica pe site.