Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... Buna ziua, Legat de legea 239/2020, prin educator ...
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

Buna ziua, Legat de legea 239/2020, prin educator timpurie se ...

Buna ziua,

Legat de legea 239/2020, prin educator timpurie se inteleg doar create/gradinite? Sau se poate aplica si pentru scoala primara, clasa 0?

Multumesc,
Bună ziua,

Nu se poate și pentru școlari, cum sunt cei din clasa 0.
Banii pentru educația timpurie se acordă pentru copiii între 0 și 3 ani care sunt la creșe (antepreșcolari) și pentru cei între 3 și 6 ani de la grădinițe (preșcolari).