avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 697 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... II cu caen principal de producție/fabricare
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

II cu caen principal de producție/fabricare

Bună ziua,

Dacă deschid II cu caen principal de producție/fabricare, e nevoie și de caen pentru comerț sau pot vinde direct cu caen-ul de fabricare având în vedere că eu produc?

Întreb pentru că am păreri diferite și aici sper să gasesc raspuns sigur că nu știu unde să întreb.

Vă mulțumesc frumos
Ultima modificare: Marți, 2 Martie 2021
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: sd6112 , utilizator 14:29, 2 Martie 2021
Este nevoie și de cod caen pentru comerț
Daca nu si vindeti prin magazine fizice sau pe net (a nu se confunda cu reclama) ceea ce produceti catre persoane fizice sau firme, nu va trebuie coduri caen pentru comert.
În regulă. Puteți sa ma ajutați atunci cum as putea sa le vând pentru a nu fi nevoie de caen comerț. Va mulțumesc

george-neagu a scris:

Daca nu si vindeti prin magazine fizice sau pe net (a nu se confunda cu reclama) ceea ce produceti catre persoane fizice sau firme, nu va trebuie coduri caen pentru comert.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Alegere cod caen pentru crosetat Ral_uca Ral_uca Buna ziua, daca in cadrul unui club de dans pentru copii...langa receptie se gaseste un stand prin care se vand articole/ accesorii crosetate/ costumase dans, ... (vezi toată discuția)
Ce cod caen pentru productie textile prin terte firme? ddragan ddragan Buna dimineata si La Multi Ani! Sunt Intr. Ind. si doresc sa imi extind obiectul de activitate in domeniul comertului cu produse textile. Nu reusesc sa ... (vezi toată discuția)
Cod caen janis janis Buna ziua, va rog sa ma sfatuiti in urmatoarea problema: o societate comerciala are ca obiect de activitate principal productia de mobilier.Mobilierul se ... (vezi toată discuția)