Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... II cu caen principal de producție/fabricare
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

II cu caen principal de producție/fabricare

Bună ziua,

Dacă deschid II cu caen principal de producție/fabricare, e nevoie și de caen pentru comerț sau pot vinde direct cu caen-ul de fabricare având în vedere că eu produc?

Întreb pentru că am păreri diferite și aici sper să gasesc raspuns sigur că nu știu unde să întreb.

Vă mulțumesc frumos
george-neagu, moderator
Este nevoie și de cod caen pentru comerț
Daca nu si vindeti prin magazine fizice sau pe net (a nu se confunda cu reclama) ceea ce produceti catre persoane fizice sau firme, nu va trebuie coduri caen pentru comert.
În regulă. Puteți sa ma ajutați atunci cum as putea sa le vând pentru a nu fi nevoie de caen comerț. Va mulțumesc

george-neagu a scris:

Daca nu si vindeti prin magazine fizice sau pe net (a nu se confunda cu reclama) ceea ce produceti catre persoane fizice sau firme, nu va trebuie coduri caen pentru comert.