avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 594 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Buna ziua! Sunt divorțat de soția mea iar fetița ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Buna ziua! Sunt divorțat de soția mea iar fetița noastră ...

Buna ziua! Sunt divorțat de soția mea iar fetița noastră de 3 ani a rămas in grija mamei sale, la notar s a stabilit domiciliu sa fie la mama, iar eu sa o vizitez de câte ori vreau cu înștiințarea prealabila a mamei. Totul a decurs bine timp de un an, după care au apărut neînțelegerile iar fost mea soția și-a schimbat numărul de telefon și nu mai pot luat legătura cu fetița mea. Acum vorbesc și aflu ce face de la bunica fetiței (mama fostei soții). Cu fosta soție nu ma pot înțeles deloc, nu vrea sa vorbească și dacă vorbește are un ton foarte agresiv. Ce ma sfătuiți sa fac, este normal sa nu pot luat legătura cu fetița mea prin intermediul mamei sale?
In plus, a mers la psiholog cu fetița fără acordul meu, este normal?

Va mulțumesc tare mult pentru răspunsuri!

Fetița are 4 ani.
Va mulțumesc!
rogue a scris:

Cred ca se poate obtine program in functie de programul dvs ca sofer de tir. Am vazut o decizie in jurisprudenta pentru o situatie similara. Conteaza si varsta copilului.

Da, trebuie avocat, mai ales la aceasta varsta.
Buna ziua!
De ce Spune-ți asta?

CLAUDIU LASCOSCHI a scris:

Observ ca nu ati inteles nimic din ce am.zis.
Cred ca veți avea probleme care nu se vor mai.rezolva daca nu le.rezolvati rapid.
În mod normal, aveti sanse sub 3% de a rezolva.
Sub 5 % cotez eu un caz pierdut.
La 5% se cam.sfideaza imposibilul, după estimarea mea.

Ati mers la executor?
Nu.
Nu sunt încă in țara. O sa merg când ajung.

CLAUDIU LASCOSCHI a scris:

Ati mers la executor?

Alte discuții în legătură

Copii Niunin Tiberiu Niunin Tiberiu Sunt divortat de mai mult de 2 ani si am program de vizita al minorului(baietelului). Fetita mi-a fost mie incredintata, baietelul \\\"fostei\\\". Problema e ... (vezi toată discuția)
Program vizita copil nerespectat tibi2008 tibi2008 sentinta de divort a fost data si este definitiva. s-a stabilit un program de vizitare a copilului dar nu pot sa-mi vad copilul pentru ca mama nu respecta ... (vezi toată discuția)