avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 623 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua, am o intrebare, pot sa vand un imobil fara ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua, am o intrebare, pot sa vand un imobil fara intabulare?, ...

Buna ziua, am o intrebare, pot sa vand un imobil fara intabulare?, situatia e urmatoarea, pamantul este intabulat nu este intabulata casa dupa constructie, proprietarul/ vanzatorul este unic prin cumpararea pamantului.
Cumparatorul nu cere credit la banca as dori sa stiu in aceste conditii este posibil un act de vanzare cumparare?
Va multumesc.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Achizitie imobil (etaj) in vila ipotecata Michaela2014 Michaela2014 Buna ziua, Avem: un imobil in vila D+P+3etaje, Proprietar: cabinet de medicina de familei (firma juridical - are CUI) Vila este girata de persoana ... (vezi toată discuția)
Se poate construi casa pe un teren aflat in propr altcuiva ? sorel_789 sorel_789 Buna ziua, Doresc sa cumpar un teren, care nu poate fi vandut decat cu constructie intabulata pe el. ( asa e restrictie in contractul de vanzare-cumparare). ... (vezi toată discuția)
Intabulare casa frumusik frumusik Am su eu o intrebare daca ma poate lamuri cineva.Parinti mei au cumparat casa in care stau acum.Este o casa in centrul orasului si stam mai multe famili pe ... (vezi toată discuția)