Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Au obligatia legala , conducerile asociatilor de ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Au obligatia legala , conducerile asociatilor de proprietari, ...

Au obligatia legala , conducerile asociatilor de proprietari, sa verifice indexurile contoarelor de apa din apartamente? Daca da, la ce interval minim....sau numai la solicitarea expresa a proprietarilor? Au dreptul sa intre fara mandat pe proprietate pt. a efectua acesta operatie? Conform carei legi, ordonante etc?
Legiuitorul a dispus reguli generale
Asociatiile de proprietari prin votul participantilor la adunarea generala pot dispune hotarari de verificare periodica a indexurilor individuale